Resetowanie hasła do konta hostingowego przez cPanel

Poniżej przedstawimy w kilku krokach sposób na zresetowanie hasła do konta hostingowego przez cPanel. W celu zalogowania się do Cpanelu należy wpisać w przeglądarkę internetową adres swojej domeny z dopisaną frazą "/cpanel". W przypadku domeny: www.webreklama.pl, należałoby wpisać www.webreklama.pl/cpanel.

  • Jeśli wyskoczyło okno z prośbą o podanie loginu oraz hasła, należy kliknąć Anuluj

  • W polu w sekcji Password reset wpisujemy nazwę użytkownika dla którego hasło chcemy zresetować i wcisnąć przycisk Reset.

  • Na adres e-mail podany jako kontaktowy zostanie wysłana informacja o żądaniu zmiany hasła wraz z kodem potwierdzającym.

    Jeśli nie wykonywaliśmy procedury resetowania hasła, a otrzymaliśmy wiadomość o resetowaniu hasła - nie powinniśmy otwierać takiej wiadomości. Może to być próba oszustwa. Najlepiej takiej wiadomości nie otwierać.

  • Podany kod należy w skopiować z wiadomości i wkleić w pole Confirmation code w przeglądarce internetowej i klikamy przycisk Go.

  • Po wprowadzeniu poprawnego kodu zostanie wygenerowane nowe hasło do konta hostingowego. OD teraz przy jego pomocy możemy logować się do konta hostingowego.

12345678910

Aktualna ocena: 6/10 - na podstawie 4 głosów.

Uzasadnij swoją ocenę


Anuluj